ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЦЕНТР ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ - це незалежна неприбуткова дослідницька організація, заснована у 1998 році, що має на меті інтелектуальне та методологічне забезпечення процесу прийняття політичних рішень в Україні.
Інститут проводить свою діяльність в двох напрямках - реформування системи освіти в Україні та розвиток місцевого самоврядування. В галузі місцевого самоврядування Інститут концентрується на вивченні, узагальненні та поширенні міжнародного і вітчизняного досвіду з розвитку ініціативи та самодіяльності територіальних громад. В галузі реформування освіти експерти Інституту розробили стратегію реформування освіти на муніципальному рівні у Львові. Це перша в Україні вдала спроба створення повноцінного стратегічного документу щодо реґіонального розвитку освіти терміном до 2010 року.
У 1999 році Інститут політичних технологій зреалізував два проекти, підтримані Міжнародним Фондом "Відродження": "Розробка нормативного фінансування загальноосвітніх закладів" та "Розробка стратегії освітньої політики міста Львова". На сьогоднішній день Інститут забезпечує методологічну підтримку державних та громадських організацій, які реалізують дану стратегію, проводить підготовку ініціативних груп освітян - професіоналів для участі у процесі новелізації стратегічних документів, веде дослідження щодо актуальних та перспективних проблем освітньої політики у Львові та в Україні загалом.
Стратегія Інституту на 2000 рік - розширення діяльності у таких напрямах: активізація діяльності освітніх громадських організацій, формування міцних партнерських стосунків між НДО та органами місцевої і центральної влади, залучення ресурсів міжнародної спільноти до спільної діяльності з місцевими організаціями.
З березня 2000 року на базі ІНСТИТУТУ розгорнув діяльність ЦЕНТР ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ.ПЕРЕДІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ
30 грудня 1999 року сесією Львівської міської ради затверджено стратегічний документ "Основні засади освітньої політики міста Львова".
Для забезпечення інтелектуального та аналітичного супроводу реалізації освітньої політики цим документом передбачено створення Центру освітньої політики. Центр забезпечить систематичний підхід до реалізації значної кількості проектів, передбачених новою стратегією, дозволить контролювати хід їхньої реалізації та оцінювати одержані результати.
ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ
Центр фокусує свою діяльність на проведенні незалежних високоякісних досліджень щодо аналізу політики для забезпечення інформаційної та аналітичної бази процесу прийняття політичних рішень в галузі освіти.
В щоденній діяльності Центр Освітньої Політики орієнтується на:
· наданні практичних рекомендацій щодо вироблення виважених варіантів політичних рішень;
· застосуванні інноваційних підходів щодо комплексних проблем через міждисциплінарну роботу дослідницьких груп з різних академічних дисциплін;
· дотриманні високих професійних стандартів через використання сучасних методів;
· забезпеченні громадських інтересів через активне поширення результатів досліджень.
Центр визначив основними у своїй діяльності чотири напрями:
· Муніципальна, реґіональна та загальнодержавна освітня політика;
· Дослідження змісту навчальних програм;
· Створення, реформування та реструктуризація освітніх установ;
· Фінансування освітніх закладів та навчальних програм у процесі перманентного оновлення школи.
Стратегічний документ "ОСНОВНІ ЗАСАДИ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ МІСТА ЛЬВОВА" можна знайти в Інтернеті на http://www.city-adm.lviv.ua/osvita/vstup.htm або ж звернутись до Центру Освітньої Політики електронною поштою edu@email.lviv.ua.
© Copyright "EF Ukraine",2010