Програма освітнього обміну
"Партнери в освіті - Програма для директорів"
образование Украина школы университеты


Українська Банерна Мережа

"Партнери в освіті - Програма для директорів"
Кінцевий термін подання анкет: 24 листопада 2000 року.

Програма освітнього обміну "Партнери в освіті - Програма для директорів" це програма для директорів шкіл, яку здійснює Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США. В Україні програму адмініструє організація Американські Ради з Міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Основні положення програми
Восени 2001 року 10 директорів загальноосвітніх шкіл України будуть запрошені до Сполучених Штатів Америки на 3 тижні, щоб взяти участь у програмі з громадянської освіти. Перебуваючи у Сполучених Штатах Америки, учасники/ці програми матимуть можливість провести тиждень у Вашінґтоні, округ Колумбія, де вони будуть ознайомлені з інституціями громадянського суспільства і освіти та дізнаються про роль Федерального уряду США у системі середної освіти. Після цього директори поїдуть до американського університету, щоб взяти участь у семінарах та прослухати курс лекцій з таких питань, як шкільне управління, громадянська освіта в школах, національні та місцеві проблеми, пов’язані з середньою освітою. Впродовж останнього тижня перебування у Сполучених Штатах Америки учасники/ці програми будуть запрошені до американської середньої школи, де вони на практиці зможуть ознайомитись з викладанням громадянських дисциплін, із різноманітними студентськими та суспільними заходами. Вони також візьмуть участь в обговоренні існуючих питань з директорами американських шкіл, вчителями, членами шкільного уряду та асоціацією батьків та вчителів.

Хто може брати участь у програмі
Директори, які відповідають наступним вимогам, можуть брати участь у програмі Партнери в освіті - програма для директорів загальноосвітніх шкіл в Україні:
1.Учасник/ця має бути громадянином/кою України та проживати у регіоні, визначеному для участі у програмі. 2.До 2000-2001 навчального року учасник/ця повинен/на мати стаж роботи на посаді директора загальноосвітньої школи не менше двох років.
3.Учасник/ця має продовжувати працювати директором середньої школи впродовж 2 академічних років після повернення, враховуючи поточний академічний рік.
4.Учасник/ця має бути випускником/цею університету, педагогічного інституту або педагогічного університету. 5.Номінант/ка не може брати участь у програмі, якщо він/вона вже знаходився/-лась у Сполучених Штатах Америки більше місяця як учасник/ця програми, фінансованої урядом Сполучених Штатів Америки впродовж останніх трьох років.
6.Учасник/ця повинен/на спрямовувати свої зусилля на впровадження громадянської освіти та нових методологій навчання до курсу суспільних наук в середній школі.
Для того щоб взяти участь у програмі номінант/ка не обов’язково повинен/-на розмовляти або розуміти англійську мову.

Регіони, які визначені для участі у програмі
Директори з наведених нижче регіонів можуть брати участь у програмі в Україні:

Що треба для участі у програмі?
Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно пройти конкурс. Директор школи має бути номінованим/ою особою або організацією, наведеними нижче. Той, хто номінує претендента/ку має заповнити Петицію для номінації, яку можна отримати в будь-якому представництві American Councils в Україні та повернути її до вказаного терміну. Після того, як American Councils отримає номінаційну анкету, директорові школи буде надіслана анкета учасника/-ці. Анкети неномінованих осіб розглядатися не будуть.
Особи та організації, які можуть номінувати директорів на участь у програмі:
1.
Випускники/ці програм, фінансованих урядом Сполучених Штатів Америки American Councils
або інші неурядові організації, які працюють в Україні або Росії ;

2.Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США, та його представництва;
3. Міністерство освіти і науки України та його регіональні, міські та обласні відділення;
Усі номінаційні анкети треба повернути до American Councils не пізніше 24 листопада 2000 року. Номінаційні анкети можуть бути заповнені англійською або українською мовою.

Відбір
Анкети учасників конкурсу треба повернути до офісу American Councils не пізніше 1 лютого, 2001. Анкета має бути заповнена українською мовою з англійським перекладом. Відбіркова комісія у США розгляне номінаційні анкети й анкети учасників та відбере півфіналістів для участі в 30-хвилинній співбесіді. Співбесіда буде проводитись українською мовою. Анкети учасників та інформація отримана на співбесіді будуть відіслані до Вашінґтону, де відбіркова комісія вибере приблизно 10 фіналістів для участі у програмі.

Програма перебування у Сполучених Штатах Америки
Учасники програми прибудуть до Вашінґтону восени 2001 року. Програма перебування учасників/-ниць у Вашінґтоні, буде зосереджена на ролі, яку відіграє Федеральний, регіональний та місцевий уряди у функціонуванні та розвитку середньої освіти в Сполучених Штатах Америки, та ролі національних асоціацій та груп, що займаються підтримкою громадянських ініціатив. Програма розпочнеться з огляду адміністративних питань та загального розгляду програми. Потім, учасники/-ці матимуть можливість поспілкуватися з представниками Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США та іншими гостями. Наступні 5 днів будуть зосереджені на тому, яку роль Федеральний уряд відіграє у середній освіті, також будуть висвітлені ті основні теми, які розглядатимуться детально впродовж наступних двох тижнів перебування учасників у Сполучених Штатах Америки. Після перебування у Вашінґтоні всі учасники/-ці програми поїдуть до американського університету на п’ятиденну конференцію, під час якої вони зосередять свою увагу на таких питаннях, як управління середніми школами, громадянська освіта у школі, обласні та місцеві проблеми в освіті. Програма міститиме в собі різноманітні лекції, зустрічі-доповіді, відвідування середніх шкіл та рад управління школами, зустріч з асоціацією батьків та вчителів. Лекції нададуть учасникам теоретичні нариси на теми громадянської освіти та загальної освіти з використанням порівняльної методології. Семінари включатимуть такі питання, як взаємовідносини школи та сусупільства, реформи та інновації у школі, розвиток позашкільних заходів, студенський уряд, шкільна газета, збори коштів на розвиток школи, шкільна та громадянська освіта. Подорожі до шкіл нададуть наочне підтвердження темам семінарів та лекцій. Після цього директори будуть поділені на три групи. Кожна група поїде до американської школи на 1-тижневу програму. Ця частина програми буде зосереджена на питаннях громадянської освіти, шкільного уряду, учнівських виборів, учнівської газети та інших шкільних та позашкільних громадських заходах та програмах; в тому числі інструкцій з поведінки у школі; засідань шкільного управління; зустрічей з асоціацією батьків та вчителів, обговорення існуючих питань з директорами американськіх шкіл, вчителями та членами шкільного управління.

Додаткова інформація
За додатковою інформацію про те, як номінувати кваліфікованих директорів або про програму взагалі, будь ласка, звертайтесь до співробітників American Councils.

American Councils Kyiv
01033, Київ, вул.Володимірська 60,
кімнати 201, 203
Київський національний університет
ім.Tараса Шевченка
Тел.: (044) 221-3192/224-7356
(044) 224-8549/235-7182
Факс: (044) 224-6960/235-2251
email: pie@accels.kiev.ua,

accels@accels.kiev.ua

American Councils Lviv
79000 , Львів, вул.Ф.Ліста 4,
Тел./Факс: (0322) 971-125
e-mail: accels@accels.lviv.ua

 

Гранти США
e-mail us

 


Українська Банерна Мережа