ПРОГРАМА "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ"
Українська Банерна Мережа
ПРОГРАМА "СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ"
Кінцевий термін подання анкет: 24 листопада 2000, до 17:00Відділ у Справах Освіти та Культури Державного Департаменту США (Bureau of Educational and Cultural Affairs US Department of State) оголошує відкритий конкурс на індивідуальні студії в університетах Сполучених Штатів Америки починаючи з серпня 2001/лютого 2004 року для кваліфікованих політиків, державних урядовців усіх рівнів, членів і керівників неурядових організацій, журналістів, правників, політичних консультантів, політичних аналітиків, менеджерів, спеціалістів з міжнародних відносин і т. ін.
Всі претенденти на програму повинні мати повну вищу освіту і як мінімум три роки професійного досвіду.
Основні категорії проблем:
- Поступовий зріст і розвиток економіки нових незалежних держав;
- Демократизація, права людини і верховенство права;
- Політичні, військові, громадські проблеми та проблеми безпеки;
- Зміцнення громадянського суспільства;
- Інтернет, революція у сфері зв'язку.
Приблизні теми досліджень (перелік не є вичерпним): нові технології в бібліотечній справі та інформаційному обслуговуванні; боротьба з організованою злочинністю та корупцією; боротьба з тіньовою економікою; вирішення регіональних конфліктів; свобода електронної преси; влада, політика, приватизація і держава; здійснення управління громадською освітою; навчання через Інтернет (distance learning); реформування збройних сил; розвиток жіночого підприємництва; Інтернет і суспільство; конфліктологія; кримінальне право; менеджмент і маркетинг; вплив розширення НАТО; торгівля, інвестиції та податкова політика; політика нафто- і газопостачання в Центральній Азії та на Кавказі; права жінок, робітників та інвалідів; розвиток неурядових організацій та управління ними; роль регіонів у нових незалежних державах; світові торгові організації: перспективи та обіцянки; телекомунікаційні системи; нафтові та енегретичні ресурси; реформування банківської системи; формування нової еліти; свобода релігії та і її роль в розвитку урядів; визначення ролі президентського апарату; парламент та юридична система; висвітлення проблем виборів у пресі; людські ресурси в міжнародному бізнесі; розвиток спілок в нових незалежних державах; адміністрації і політика охорони здоров"я; охорона здоров"я в умовах Чорнобильської катастрофи; реформування освітньої системи.
Передумови участі:
- кандидат повинен мати громадянство та проживати в Україні чи інших країнах СНД
- вік від 24 до 55 років (на 24 листопада 2000 року)
- бути політиками, державними урядовцями всіх рівнів, членами неурядових організацій та іншими практиками, включаючи журналістів, правників, менеджерів, суддів і т.п.
- мати вищу освіту і як мінімум три роки професійного досвіду;
- достатнє володіння англійською мовою, що дає можливість проводити самостійні наукові дослідження
- мати публікації чи доповіді(презентації) на конференціях та семінарах
Не можуть брати участі в програмі дослідники, що отримували фінансування по одній із програм, підтримуваних Урядом США (Fulbright, Regional Scholar Exchange Program, FSA Fellowship in Contemporary Issues, Junior Faculty Development Program, Muskie/FSA Graduate Fellowship Program), на період, довший ніж 6 тижнів, після 1 серпня 1999 року.
Претенденти мають заповнити стандартну анкету, а також представити пропозицію на самостійне дослідження в галузі гуманітарних та суспільних наук (5-7 сторінок), що є найважливішою частиною анкети.
Термін подання анкет: 24 листопада 2000, до 17:00Програму адмініструє Рада Міжнародних Наукових Досліджень та Обмінів (IREX).
Анкети можна отримати поштою або особисто в Київському представництві IREX: 01001, Київ,
вул. М. Грушевського, 4, кімн. 301, а також у регіональних представництвах та на Інтернет-сторінці www.irex.kiev.uaЗа довідками звертайтеся до Мирослави Андрущенко, консультанта програм, slava@kyiv.irex.org
Тел/факс. (044) 229-34-79; 228-86-37