Стипендії французького уряду

образование Украина школы университеты


Українська Банерна Мережа

Щороку посольство Франції надає стипендії українським студентам чи дослідникам для проходження стажування або навчання у Франції. Стипендії французького уряду включають фінансову допомогу, яка дозволяє стипендіатам покривати витрати на навчання, соціальне страхування, сплачувати за житло і жити комфортно. Стипендіати беруть на себе витрати на дорогу з України до Франції.

Стипендії на стажування надаються студентам четвертих-п’ятих курсів або особам, які вже отримали диплом. Стажування терміном від трьох до шести місяців можна проходити у французьких університетах, лабораторіях та вищих школах. Стажування можуть бути організовані одним з цих закладів спільно з посольством Франції або самим стипендіатом, якщо він має контакти у Франції. Після цих стажувань дипломи не видаються.

Стипендії на навчання видаються на більший термін: від 9 до 12 місяців, якщо студент записується на третій університетський цикл (DEA, DESS, Mastere); 18 місяців (3 періоди по 6 місяців), якщо існує угода про спільне опікунство між французьким й українським університетами. Студент, який отримує таку стипендію, після трьох років може захистити французьку дисертацію і її український відповідник. Крім цього існує річне навчання під назвою “Коперник” (7 місяців занять, 5 місяців практики на підприємстві), організоване спілкою французьких вищих шкіл, де щороку 4-6 українських студентів, інженерів, економістів, юристів вивчають управління та менеджмент.

Стипендії французького уряду поширюються на всі сектори точних та гуманітарних наук і надаються студентам з різних регіонів України. Щороку близько 130 студентів можуть таким чином поїхати до Франції.

Критеріями відбору є рівень володіння французькою мовою, цінність проекту і вік кандидатів. Отримати стипендію французького уряду можна тільки один раз.

Мета надання цих стипендій - у сприянні науковому та університетському співробітництву між Францією та Україною. До речі, нещодавно при посольстві Франції створено асоціацію колишніх стипендіатів, що дозволить її членам зберігати зв”язки з Францією завдяки можливостям посольства та Французького культурного центру, та для дальшого співробітництва.

Стипендії і гранти
e-mail us

Українська Банерна Мережа